شرکت لبنیات ایده آل

خامه قنادی نیم چرب شیرین شده منجمد

طعم و بافت مطلوب

استفاده 100% از خامه حیوانی
ز

دمای نگهداری 18- درجه سانتی گراد

بدون هیچگونه مواد افزودنی

توضیحات

خامه قنادی به انگلیسی Whipped Cream و Chantilly Cream مثل دیگر انواع خامه از چربی شیر گرفته می شود. خامه ای که در قنادی استفاده می شود در مقایسه با انواع دیگر خامه ها، چربی بیشتری (اغلب بین 30 تا 36 درصد) دارد. چون ذرات چربی نقش مهمی در فرم گرفتن و حفظ فرم خامه دارد، خامه پس ازپاستوریزه و هموژنیزه شدن در کارخانه، منجمد شده و به فروش می رسد. اما برای استفاه از خامه قنادی لازم است این محصول قدری ذوب شود و وقتی به صورت نیمه جامد در آمد با همزن قوی در هوای سرد آن قدر هم زده شود تا فرم بگیرد و فرم خود را حفظ کند. در طی هم زدن، مولکول های چربی که تا حدودی به هم متصل شده اند، شبکه منسجمی را تشکیل می دهند که حباب های هوا در آن محبوس می شوند. به این ترتیب حجم خامه فرم گرفته تقریبا دو برابر خامه قنادی اولیه می شود و به همین دلیل است که اگر چربی خامه کم باشد خوب فرم نمی گیرد. خامه قنادی %100 از چربی حیوانی گرفته می شود. با وجود اینکه کارخانه ها مقداری تثبیت کننده به آن اضافه می کنند، خامه قنادی بعد از فرم گرفتن عمر بسیار کوتاهی دارد و با کمترین گرمایی از جمله گرمای دست، قیف و یا ظرف فرم خود را از دست می دهد و دیگر قابل استفاده نیست.

خامه قنادی طبیعی در واقع همان شیر است که مقدار چربی آن حدود 10 برابر شده است. (به عبارت دیگر مقدار زیادی از قسمت غیر چرب شیر را با استفاده از سانتریفیوژ از آن جدا می کنند تا شیر با چربی زیاد به دست آید.)

خامه قنادی ابتدا در کارخانه منجمد شده و هنگام استفاده در قنادی به تدریج ذوب شده و همزمان در دستگاه میکسر به هم زده می شود تا مولکول های هوا وارد خامه شده و توسط ذرات ریز چربی شیر محاصره شده و حالت آن از مایع به حالت اسفجی سفت با قابلیت شکل پذیری تغییر یابد. مقدار چربی موجود در خامه عامل بسیار مهمی برای هواگیری خامه قنادی و تبدیل آن به حالت اسفنجی است.

چربی شیر از انواع اسیدهای چرب مفید برای بدن بوده و دارای زنجیره کوتاه کربن می باشد و در دمای محیط به صورت مایع می باشد در مقابل، روغن های نباتی جامد از نوع اسیدهای چرب با زنجیره بلند بوده و عموما دارای نقطه ذوب بالا بوده و هم در دمای محیط و هم در دمای بدن به صورت جامد می باشد.

لازم به ذکر است خامه قنادی ایده آل از دسته خامه های صد در صد طبیعی است که تحت شرایط کاملا بهداشتی و با استفاده از تجهیزات کاملا صنعتی و به روز کشور تحت نظارت کارشناسان مجرب تولید شده و از نظر کیفیت دارای کیفیت بالایی می‌باشد که قطعا کار هر استاد کار قنادی را برای عمل آوری و استفاده در محصولات قنادی مختلف را سهولت میبخشد.

شرکت ایده آل همواره در صدد بوده است که محصولات خود را با هدف ارتقا سلامت مصرف کننده تولید نماید و با توجه به اینکه محصول خامه قنادی یکی از مهمترین و پر مصرف ترین اجزا تولید شیرینی و محصولات قنادی میباشد سعی نموده محصولی با بهترین کیفیت تحت نظارت مسول کنترل کیفیت و انجام آزمایشات مورد نیاز با بالاترین دقت را تولید و به بازار عرضه نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هر کارتن شامل 2 بسته
حجم هر بسته 5 کیلوگرمی

ترکیبات در 30 گرم خامه قنادی

انرژی 90 کیلوکالری
قند 6  گرم
چربی 8.1گرم
نمک 0.02 گرم
اسید های چرب ترانس 0.07 گرم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *